גן בטבע

נותרו שני מקומות לשנה זו

089798830
משק 66 כפר רות
(כפר רות)

ימי פעילות הגן: א' – ו' (כולל)
שעות פעילות הגן:
17:00 – 7:00 ,ימי ו' 12:00 – 7:30
גילאים: 0.5-1.3, 1.4-2, 2-4
מס' ילדים בגן: 25
מס' כיתות: 3
מס' אנשי צוות בגן: מבנה תינוקיה וגנון: 4 אנשי צוות, מבנה הגן:4 אנשי צוות
מס' ארוחות ביום:
 4-מטבח כשר
השתייכות הגן:
ארגון הגנים הפרטיים

רקע על הגן

הגן ממוקם בבית פרטי בעל מפלס אחד, בית גדול מאוד ,מואר ומרווח המותאם לצורכי ילדי הגן. הגן כולו עבר שינוי במראהו . הציוד כולו חדיש ,בטיחותי ומותאם לצורכי הילד מבחינה התפתחותית. חצר ענקית ,עצי פרי ,גינת ירק ,ארגז חול ומתקני חצר חדישים. לכל עריסה בקבוצת התינוקייה, ישנו בייביסנס אישי. הגן הוא גן שקוף אשר בו מצלמות במעגל סגור. באמצעות מערכת מצלמות חכמה, ניתן להוריד אפליקציה לנייד ובדרך זו, מאפשרת להורים לצפות בעשייה ובחוויות היום יום של הילד/ה.

פעילות כללית בגן

הגן עובד בשיטת "הסנסומוטורי"- חמשת החושים, מוטוריקה ומגע. בגננו סדר יום מובנה, בבוקר ילדי הגן עובדים באופן חופשי במשחקים דידקטיים עד למפגש שהוא רבע שעה לפני ארוחת הבוקר. לאחר ארוחת הבוקר ,אנו מקיימים מפגש קצר וזאת על-מנת לרענן את הנושא הנלמד ולאחר מכן ניגשים הילדים ליצירה בנושא. אנו עובדים בשיטה פרטנית כלפי כל ילד וילד. אנו מחזקים ,מעודדים ומפתחים את הכישרון/תכונה החזקה בכל ילד. בגן מתקיימים כשלושה חוגים מידי שבוע: "חי כף" , "תנועה" ,"ומוסיקה" יתרוננו הגדול -שגננו זורם בפעילותו, עם מה שמציע לנו הטבע וזאת בהתאם לעונות השנה.

דבר הגננת

"כילדה שגדלה בסביבה עירונית וחוותה בשירותה הצבאי מעורבות בחיי ילדים בקיבוץ,כל חלומי היה לאפשר וחשוף ילדי עיר לאווירה דומה. בעידן ההתפתחות הטכנולוגית המואצת הילדים של ימינו הפכו להיות "יושבי כורסה" (טלויזיה ,מחשב וכד') וכתוצאה מכך הם ממעיטים להפעיל את גופם ולחוות חוויות של פריחה וטבע. מנגד,הפעילות המשחק והתנועה לא רק אהובים על הילדים אלא מהווים אלמנטים יסודיים בכל תהליך של התפתחות מוטורית ולמידה של מיומנויות תנועתיות, בעיקר בגיל הרך. התרגול וההתנסות בתנועה ,במשחק בחוויות הטבע שהגן מאפשר לילד משפר את שליטתו, יכולותיו ,את ביטחונו העצמי ואת הדימוי העצמי החיובי שלו, ומציב בפניו מגוון רחב של פעילויות לגיל הרך תוך חיזוק , ליטוף , חיבוק חם שלי כגננת המתווכת בינו לבין הסביבה החדשה שלו. פה ילמד ,יצפה ,יחווה את מגוון האפשרויות שהטבע יאפשר לו ,פריחה , קטיף ,טעימה ,זריעה ,המיית היונים ,שירת הדרור וכד'.