גן בכפר

תזונה בריאה

שלומית  חמדי ,089797844,0547563720
רח' הערבה (מול מגרשי הטניס)
(מושב שילת)
ימי פעילות הגן: א' – ו' (כולל)
שעות פעילות הגן:
16:30 – 7:00 ,ימי ו' 13:00 – 7:00
גילאים: 3 חוד' -3
מס' ילדים בגן: 18 ילדים בכיתת הבוגרים
מס' כיתות: 3
מס' אנשי צוות בגן: 9
מס' ארוחות ביום: 4
השתייכות הגן: העמותה לגיל הרך מועצת חבל מודיעין

רקע על הגננת

נעים להכיר…

שלומית חמדי מנהלת וגננת גן בכפר. עינת רז אחראית כיתת פעוטות יוצאת מושב ערוגות.שירתה בנח"ל כגננת חיילת בקיבוץ עין גדי. בעלת תעודת משלבת חברתית לילדי PDD . עוסקת בתחום החינוכי מזה 20 שנה.

רקע על הגן

על הדרך היורדת מן הכפר… הגן בכפר במושב שילת נמצא מזה שש שנים בפיקוח העמותה לגיל הרך במועצת חבל מודיעין. הגן מכיל שתי כיתות העומדות בתקני בטיחות מחמירים של התמ"ת . שלוש חצרות: חצר מוטורית ובה גלגלים ארגזים חישוקים כדורים להכנת מסלולי פעילות ככל העולה על דמיונם של הילדים,חצר גרוטאות למשחק סוציו דרמטי ,חצר על גלגלים הכוללת תמרורים בימבות ושבילי נסיעה.

פעילות כללית בגן

המיוחדים שלנו….
פעילות המעון, הצוות והילדים מלווה ומודרכת בקביעות ע"י מדריכה פדגוגית צוות פרא רפואי הכולל פסיכולוג , קלינאית תקשורת ומרפא בעיסוק. סדר היום בגן מובנה ומועבר בהתאם לכל קבוצת גיל. ארוחת הבוקר והצהריים הינן ארוחות פעילות והמזון המוגש הינו מוקפד ובריא במיוחד . מפגש משותף ילדים וגננת תואם תכנים של משרד החינוך. פעילות יצירתית מגוונת בצבעי מים צבעי ידיים ,שולחן מים, חימר וגואש המאפשרת ביטוי רגשי . למידה פעילה בהליכה, טיולים במרחבי המושב המוריקים בהם ממחישים את הנושאים הנלמדים: טעם עצי הרימון, פריחה, שלכת, קפיצה בשלוליות החורף, מסיק זיתים,אכילת תות מעצי תות תוך הכרת תוואי המשי ועוד.

דבר הגננת

לילדים באים מאהבה או לא באים בכלל…
כל יום בשבילי הוא הפתעה. המפגש עם ילדי הגן הוא כמו ניצוח על תזמורת. לכל ילד צליל משלו ומפתח המיוחד רק לו וכדי שכל הכלים יפעלו יחדיו יש להאזין למנגינה היחודית שלו, לכוון, לאמן, להשקיע ומשם הדרך להרמוניה פשוטה .