הגן שלנו

אתי אנג'ל, נירית דקל ,0522806251, 0526200395
נץ החלב 5 , מודיעין
(מרכז)

ימי פעילות הגן: א'- ו' (כולל)
שעות פעילות הגן:
16:00– 7:00 (ימי ו' 12:00- 7:30)
גילאים: 1.5-3.5
מס' ילדים בגן: 30
מס' אנשי צוות בגן: 4
מס' ארוחות ביום: 3
השתייכות הגן: איחוד הגנים

רקע על הגננת

שמי אתי , אני בת 42 , נשואה ואם לשלושה ילדים. התחלתי את חיי המקצועיים כרפלקסולוגית ומטפלת הוליסטית.במסגרת לימודי למדתי במסלול הנקרא ""רפלקסולוגיה במערכת החינוך"" והתחלתי להעביר חוגי רפלקסולוגיה בגני ילדים. גיליתי שעבודה עם ילדים גורמת לי הנאה וסיפוק שלא מצאתי במקומות אחרים., עבדתי במערכת הגיל הרך של הקיבוץ במשך 8 שנים עם ילדים. בכל הגילאים. במהלך עבודתי בקיבוץ למדתי בסמינר הקיבוצים והוכשרתי כגננת מוסמכת מטעם משרד החינוך לגילאי 0-6 בשנים האחרונות אני מגשימה חלום יחד עם נירית בגן פרטי במודיעין, אני מוצאת את העבודה עם הילדים , מרתקת ומאתגרת, מלמדת ומהנה עד מאוד. שמי נירית, אני בת 45 , אם לארבע בנות . לפני כעשר שנים, לאחר שאזרתי אומץ ללכת אחרי צו ליבי, עזבתי את עולם ההיי טק והתחלתי את דרכי בעבודה עם ילדים בגן פרטי בשוהם,. כמובילה שנייה לגננת .בדרך זו בחרתי מתוך רצון ללמוד ולהתנסות בכל תחום הנוגע בעבודה עם ילדים, וכמובן שאין חכם כבעל נסיון. בשמונה שנים האחרונות אני מגשימה חלום יחד עם אתי, בגן שלנו במודיעין . אני נמצאת במקום הזה היום מתוך בחירה בעולם המופלא שנקרא ""ילדים"" ומרגישה שאין לי ספק שלכאן אני שייכת ופה תהיה התרומה שלי המשמעותית ביותר.

רקע על הגן

הגן מתנהל על פי סדר יום קבוע הנותן תחושת ביטחון לילדים , יחד עם הגמישות הנדרשת בהתאם לצורכי הילדים , תנאי מזג האוויר ואירועים מיוחדים. בגן יש חצר גרוטאות דבר המאפשר חיקוי עולם המבוגר וגירויים מתאימים לפיתוח החשיבה והיצירתיות. אנו מקפידות לפתח את הסקרנות וללמד את הילדים לחקור ולשאול שאלות לצורך למידה תכנים – אנו זורמים עם עונות השנה, חגי ישראל ונושאים מזדמנים כגון: תוכנית לתקשורת לא אלימה, הגינה, הפרדס, עולם החי וכדומה. אנו שמות דגש על תופעות הטבע המתרחשות בקרבינו. הנושאים מועברים בגן בצורה חווייתית ומוחשית בשיתוף עם הילדים. בגן יש עצי פרי מהם אנו עושים קטיף יחד עם הילדים בעונת החורף, זורעים גינת ירק אוספים חלזונות, ועוד חוויות מוחשיות ומהנות.

פעילות כללית בגן

הגשת חומרים – כחלק מסדר היום ילדי הגן משתתפים בפעילות מובנית של הגשת חומרים בקבוצות קטנות , כגון: חימר , צבעי ידיים , צבעי גואש, גירי שעווה , בצק, דבק וחומרים מתכלים , אנו אוהבות לאפשר בחירה ממגון חומרים ולתת מקום לתהליך ופחות לתוצאה. חוגים – במהלך השנה מועברים בגן שלושה חוגים : מוסיקה – חוג שבועי המועבר לכל קבוצת גיל בנפרד. חוג תאטרון סיפור- בו הילדים נהנים מחוויה מקסימה ומצחיקה אחת לשבועיים. חוג תנועה – בו הילדים מתנועעים בצורה חוייתי בצרוף אביזרים עי מדריכה מקצועית המתאימה את הפעילות לקבוצות הגיל.

דבר הגננת

"הגן שלנו" היה חלום של מספר שנים, לפניו הכנו את הקרקע , למדנו, רכשנו נסיון וחיכינו בסבלנות לרגע המתאים. במקום שבו אנו נמצאות, עם הבשלות והאהבה לילדים ולמקצוע, אנו מעניקות לילדים סביבה אוהבת ותומכת, אוזן קשבת, מיומנויות חברתית, חשיבה עצמאית ותחושת ביטחון עצמי ,שיעזרו לכל ילד וילד לפתח את אישיותו בהמשך הדרך. אנו מאמינות בכבוד הדדי ובצורך לתת לכל ילד לבלוט בדרך הייחודית לו !!! מחכות לכם באהבה נירית ואתי