טלטלים

טלי נקדימון ,089700056, 0545498943
נחל עיון 24/1, מודיעין
(מרכז)
ימי פעילות הגן: א' – ו' (כולל)
שעות פעילות הגן:
16:00 – 7:00 ,ימי ו' 12:00 – 7:30
גילאים: החל מגיל חצי שנה ועד שלוש
מס' ילדים בגן: עד עשרה
מס' אנשי צוות בגן: 2
מס' ארוחות ביום: 4
השתייכות הגן: מסגרת פרטית

רקע על הגננת

שמי טלי נקדימון. אני גננת מוסמכת |(הסמכה מטעם סמינר הקיבוצים). בנוסף לכך אני בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת בר אילן ובעלת תעודת הוראה. בעברי חינכתי חמש שנים כיתות בבתי ספר יסודיים וכן עבדתי כגננת מטעם משרד החינוך. אני מנהלת את משפחתון "טלטלים" חמש עשרה שנה. אני יכולה להעיד על עצמי שניחנתי בכישורים רבים הדרושים לעבודה עם ילדים והורים. בין היתר: אחריות, אכפתיות, סבלנות, יכולת הקשבה ואמפתיה ואהבה רבה לילדים רכים ולתינוקות.

רקע על הגן

משפחתון "טלטלים" פעיל זה חמש עשרה בשכונת נחלים במרכז מודיעין. מיקומו הגיאוגרפי מאפשר גישה נוחה מכל שכונות מודיעין ובמיוחד מרעות ומכבים. אני עובדת יחד עם סייעת כאשר שתינו נמצאות במשפחתון כל היום ונענות במהירות לכל בקשה או צורך של הילדים. הסייעת עובדת איתי זו השנה השביעית- עובדה שמוכיחה את שיתוף הפעולה המלא בינינו ואת העובדה שאנו מסתדרות מצוין בינינו. מספר הילדים במשפחתון לא עולה על עשרה ילדיםה ולכן הטיפול בילדים מיידי ומסור. המשפחתון פועל בתוך דירת מגורים (דופלקס), כאשר הקומה התחתונה כולה וכן החצר הגדולה הצמודה אליה מיועדים לפעילות הילדים. המשפחתון מאובזר היטב החל משולחנות וכיסאות, לול לכל ילד לשנת הצהריים, משחקים רבים וחצר מוצלת ובה מתקנים רבים לילדים.

פעילות כללית בגן

הפעילות במשפחתון היא בין השעות 7 בבוקר עד 16 אחה"צ. שעות הארוחות הן: 08:30 ארוחת בוקר, 10:30 ארוחת ביניים, 12:00 ארוחת צהריים, 15:30 ארוחת אחה"צ. הילדים מתחילים להגיע החל משעה 07:00 בבוקר כאשר על השולחנות כבר מונחים משחקים המתאימים לגילם. לאחר ארוחת הבוקר מתקיימת פעילות של מוטוריקה עדינה בעזרת חומרי יצירה הכוללת עבודה במדבקות, דבק פלסטי, פלסטלינה, צבעי גואש, צבעי ידיים וחותמות. לאחר מכן במידה ומזג האוויר מאפשר, אנו יוצאות עם הילדים לחצר ושם הם מוזמנים לשחק במתקני החצר תחת השגחה צמודה כמובן. בשעה 10:30 הם מקבלים ארוחת ביניים ובשעה 12:00 ארוחת צהריים. לאחר מכן אנו מחליפות להם ביגוד ומשכיבות אותם לישון. שנת הצהריים היא בין השעות 13 -15. כשהם מתעוררים זהו זמן ההתארגנות לקראת היציאה הביתה. תוכן הפעילות במשפחתון מבוסס על תוכנית הפעילות של משרד החינוך וממנו מושפעים חומרי היצירה, המוסיקה שהילדים שומעים בגן, הסיפורים שאנו מספרות להם ופעילות שני החוגים בגן (חוג מוסיקה וחוג בעלי חיים).

דבר הגננת

מטרתי העיקרית בניהול משפחתון טלטלים היא לטפל בילדים הנתונים להשגחתי באותה רמה של אהבה ואיכפתיות כאילו הייתי אמם האמיתית וכך ליצור אמון מלא ושיתוף פעולה מירבי ביני ובין הורי הילדים. כמו כן אני והסייעת שלי מנסות להביא את הילדים לאורך הזמן שבו הם נמצאים איתנו לעצמאות מירבית, תוך כדי גמילה מחיתולים ומעורבות הולכת וגוברת בכל הנעשה במשפחתון כדי להכין אותם לגנים העירוניים.